| alin_9439 a întrebat:

Mi-am luat un iPhone si am dat de o belea, tipul de la care il am e super de treaba, chestia e ca imi merge parola de la contul de app store, dar cand incerc sa intru in iCloud nu merge parola si faza e ca ala nu mai stie parola de la mail si nici intrebarile, exista vreo alta modalitate de a scapa de acel cont?

4 răspunsuri:
| Caddy1609 a răspuns:

Incearca sa intrii in icloud de pe un calculator sa vezi daca merge. Daca nu merge si nu mai stii parola il poti pune in vitrina... deocamdata inca nu a reusit nimeni sa treaca de icloud.

| alin_9439 explică (pentru Caddy1609):

Nu sefu, telefonul nu e blocat, am spus clar ca m-am inteles cu tipu ala, telefonul nu e bloca in iCloud, dar nici nu il pot sterge, sunt 100% sigur ca nu mi-l blocheaza, dar tot vreau sa scap de contul ala intelegi? Pot face poze poat filma pot sa ma joc etc, dar ma enerveaza contul ala. laughing

| Caddy1609 a răspuns (pentru alin_9439):

AMm inteles acum.In cazul asta vreau sa spun ca nu prea ai cum sa scapi de contul ala de icloud, pentru ca de la versiunea ios 6 sau 7(nu mai stiu exact) icloud ul e incorporat in soft.Iar sa bagi un soft mai vechi nu merita si mi se pare ca nu poti sa faci downgrade la ceva mai vechi.

| CostinCostin2016 a răspuns:

Detalii complete precum si un tutorial pas cu pas pentru eliminarea unui iPhone, iPad sau iPod din iCloud gasesti aici http://www.iphone365.ro/......-tutorial/