| Simedrea_Mihai-Nicolae_1995 a întrebat:

mi-am luat un pc destul de binicel. zic eu... este un amd fx 6300 si placa video amd radeon r7 240 2gb ddr3. Totul a fost ok. am intrat in minecraft. 400 fps. dupa ceva timp 20 min... imi coboara la 1-20 dc? isi revine doar daca dau rr la pc

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Mare prostie ai facut!
Ti-am recomandat un PC cu procesor i3 si placa video GTX 750 TI si tu ai cumparat VOMA asta de pc...

Probleme cu SURSA/Hard Disk/Temperatura mare la procesor!

| CPAElites a răspuns:

"luat un pc destul de binicel"Ala nu e bunicel! E sub ORICE CRITICA!

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Psshhtt calculator rau.

| Cliar a răspuns:

Dezactiveaza din bios thermal throttle. Procesorul este decent chiar daca ai cooler stock atata timp cat carcasa are 2 ventilatoare. In schimb placa video nu este prea bunicica, este low end, dar pentru minecraft este ok.