| paulgabriel99 a întrebat:

Mi-am reinstalat windowsul si nu mai pot juca Minecraft. Cand dau pe Start imi zice ceva de placa video. Multi mi-au zis sa incerc in N feluri, dar niciuna nu a mers. Va rooog daca stiti voi cum sa fac sa mearga din nou Minecraft, sa imi ziceti VA ROOOG ( FUNDAAAAAAAAA CAT CASA )

2 răspunsuri:
| CrazyRat a răspuns:

Incearca sa fi mai explicit cu eroarea. O poza ceva, copiezi eroarea si ne spui si noua ce scrie ca din cate erori exista crezi ca stim care din ele ii fara ceva detalii?

Intre timp incearca Start - Run - scrii Dxdiag si dai ok, te duci la al 2-lea Tab (Display) si dai Enable la tot ce ii acolo. Daca nu merge revino cu o poza sau scrie ce iti arata eroarea mai cu exactitate.

| DannyDannutzu a răspuns:

Ai instalat driverele de la placa video?