| LetsGoRomania a întrebat:

scuzati categoria dar caut un raspuns repede! Am avut un pc cu urmatoarele configuratii Placa video " Intel Ghraphics de 256 mb si procesor Intel celeron 3.46 GHZ.De cateva zile mi-am luat un hard nou de 1 TB si o placa video noua Nvidia GeForce 210 1 GB. Vreau sa zic ca si inainte si acum merge/a greu.Adica intru pe youtube merge greu.Intru pe Facebook merge greu. Intru pe jocuri merge greu.Jocurile ar fi cs 1.6, metin2, Ce ar trebui sa ii fac? Multi mi-au spus ca nu e procesorul ba chiar si baietii care mi-au pus Hardul si Placa video...Va rog ajutati-ma.

5 răspunsuri:
| IoNuTz96 a răspuns:

Din moment ce ti-ai luat hard nou banuiesc ca ti-ai reinstalat windowsul. Daca ai mai putin de 4 gb rami acesta trebuia sa fie instalat pe 32 biti, daca ai 4 gb rami sau mai mult de 4 gb rami atunci acesta trebuia sa fie instalat pe 64 biti. Din cate observ procesorul nu pare a fi o problema, insa cred eu ca toate problemele pe care le ai sunt din cauza ca nu ai instalat driverele sau poate le-ai instalat dar nu corect. Daca stii ca nu te pricepi la lucrurile astea du-te la un specialist si te rezolva.

| LetsGoRomania explică (pentru IoNuTz96):

Cei de la service mi-au instalat automat toate driverele, si windowsul tot ei mi l-au reinstalat. Daca imi puteti da un tutorial ar fi mai bine! Am facut si update la toate driverele degeaba...

| LetsGoRomania explică:

Flayer2001.Sistemul de operare este pe 32 bit si 2 GB ram.Ionutz96 cei de la service mi-au instalat automat toate driverele, si windowsul tot ei mi l-au reinstalat. Daca imi puteti da un tutorial ar fi mai bine! Am facut si update la toate driverele degeaba...

| Flayer2001 a răspuns:

Salut! in primul rand mai sterge din programele din control panel!
2.ia-ti un antivirus
3. Daca ai 1 gb ram si mai ai si 32 bit e clara treaba.

| LetsGoRomania explică (pentru Flayer2001):

Sistemul de operare este pe 32 bit si 2 GB ram