| deM0 a întrebat:

unde gasesc driver pentru placa video
m-am uitat in dxdiag si placa se numeste :
Standard VGA Graphics Adapter
Chip Type:Nvidia
m-am uitat pe site-ul la nVIDIA si nu am gasit
care stiti un link de download ar fi super
DAU FUNDA
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Instaleaza driverul pentru GeForce FX 5200! Standard VGA Graphics Adapter este un driver de bază pentru Windows folosit de sistemul tau si se instaleaza odata cu instalarea sistemului de operare si iese in fata doar în cazul în care acesta este în imposibilitatea de a localiza driverul corect pentru placa grafică si anume GeForce FX 5200. Dupa instalarea driverul o sa-ti apara corect in dxdiag. Daca imi spui si sitemul de operare iti dau link direct download.

| deM0 explică (pentru neluL):

Windows 7 64bit
mersi happy

| neluL a răspuns (pentru deM0):

Placa ta video nu are suport pentru 64 Bit de la Nvidia! Ar fi cazul sa faci un upgrade la placa video! Driverul de mai jos este din 2006.
1. incerca cu driverul asta (e driver de Vista 64 Bit)
http://www.nvidia.com/object/winvista_x64_96.85_2.html

5 răspunsuri:
| imax a răspuns:

Incearca Driver Genius Profesional

| doareu2 a răspuns:

Poftim! http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us te uiti unde scrie option 2 si dai graphics drivers si sa ai java neaparat apoi il downloadezi ti-l da mura in gura

| deM0 explică (pentru doareu2):

GeForce FX 5200
Scrie ca deja am ultima versiune dar inainte sa-l reformatez in dxdiag la display scria exact asa GeForce FX 5200 acum scrie VGA Standard Graphics Adapter
ma gandesc nu cumva am o placa video integrata in placa de baza?
cum as putea sa o folosesc pasta GeForce FX 5200