| fear1234567 a întrebat:

va rog mult sa ma ajutati.mie nu imi merge sa fac server de nimic nici de minecraft ..si am wirelles si am auzit ca trebuie sa ii fac o chestie PortForwarding....cum il fac? Va rog frumos sa ma ajutati pas cu pas.Dau FUNDA! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Meheツ a răspuns:

Ti l-a oferit la upc? daca da suna la 933 sau asa ceva si ceri sa ti-l faca ei de la ei, ca routerul a venit gen odata cu bagarea net-ului de la upc. le zici sa-ti faca port forward la telefon, si o sa-ti zica sa nu umblii vreo 15 minute la net cat ti-l face.

ai putea sa il faci si de pe local... dar, mai mult ca siguri nu te pricepi si mi-este lene sa caut un meniu NAT la Cisco EPC2425.

5 răspunsuri:
| Meheツ a răspuns:

Ca sa te pot ajuta am nevoie sa stiu care este operatorul tau de internet (firma : rds, upc, clicknet, etc) si Modem-ul/router-ul tau (producator si model)

| fear1234567 explică (pentru Meheツ):

Ma AJUTI? am zis ca este cisco epc 2425

| fear1234567 explică:

Pai firma de net este UPC si modemul Motorola

| fear1234567 explică:

Scuze...nu e motorola....este cisco epc2425

| fear1234567 explică:

Cisco EPC2425