| GamerulUnicat a întrebat:

Va rog sa imi dati si mie multe idei pentru constructii in Minecraft. Cine imi da cele mai multe idei ii dau funda!

Răspuns Câştigător
| TheDarkMita a răspuns:

Tot ce iti poti imagina sau gandi in lumea reala poti face si in minecraftwinking uite cateva exemple :
Stadion, Magazine de orice fel, mol, avion, baza militara, oras, vila, ferma, baza pe luna (iti trebuie putina imaginatie), taram de gheata, polul nord, statui din frunze, casa in apa cu pereti din sticla frumos decorata, sala de film, teren de sport., un oras la tara frumos din lemn, o casa in padure/copac, generatoare de toate tipurile ( iron lemn. ), cladiri inalte, picturi cu lana, constructii cu folosirea lavei si a apei gen pahare sau o cascada...

| GamerulUnicat explică (pentru TheDarkMita):

Mi-ai zis multe idei foarte foaate bune si ai primit fundita. Felicitari! GGGGGGGGGGGGGGG!

3 răspunsuri:
| 00catalin0 a răspuns:

Un stadion, Casa Alba, un vapor, o statuie.
Daca vrei sa faci un stadion mare(Bernabeu), eu l-am facut.Am stat ore întregi zilnic si l-am facut in 4-5 luni.Cu camere tot.

| GamerulUnicat explică (pentru 00catalin0):

Boss daca imi mai zici cateva iti dau funda si iti promit.