| PoorBunny a întrebat:

Salut TPU,

Vreau sa imi cumpar Grand Theft Auto V dar nu sunt sigur daca o sa imi ruleze. Vreau sa imi ruleze destul de bine (70-80 fps)

Componente :

Placa video : Nvidia GeForce GT 730
Ram : 4 GB DDR 3
Procesor : Intel Pentium CPU G3240
3. 10Ghz

Ce upgrade pot sa ii fac la pc-ul acesta?
Multumesc pentru atentie!

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Te trage în jos mai tot. Îți trebuie încă 4GB RAM, minim un i3, dar recomand i5 4460-4440 (parcă era ~850lei, sau SH pe la 400-500lei), o placă video minim RX 460 4GB sau GTX 1050 TI 4GB (RX 460 este mai slabă față de GTX 1050 TI dar are 4GB VRAM, pe viitor o să conteze).

5 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Nici macar nu o sa porneasca.Scuze ca iti zic.

| PoorBunny explică (pentru AlexDFY):

Ca sa fac o mica paranteza, l-am testat prima oara si imi ruleaza 40 fps pe setarile medii, dar nu sunt multumit...

No hate, dar informeaza-te mai intai, chiar am nevoie de niste informatii 100% corecte, nu vreau sa ma trezesc cu pc-ul ars dupa aceea.

| AlexDFY a răspuns (pentru PoorBunny):

Am fost la un prieten, avea gt 740 si in rest aceleasi piese, si nu i mergea, jocul era cumparat, acum poate tu ai cea mai buna varianta a placii video.Mie, cu o placa de 400 de lei, r7 250, imi mergea 20-30 fps uri pe medium, nu era jucabil deloc, nu stiu tie cum cu placa aia la 250 de lei iti merge asa.
Uite aici wishlisturi cu care o sa iti duca gta 5 fara probleme
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2353138/ totul pe high 60fps~ (2300 lei)
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2351342/ high-ultra 60fps+
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2240710/ ultra 60+
daca ai un buget mai mare, spune mi si iti dau wishlist cu bugetul pe care il ai
cod reducere pentru pc garage: WA6S16MR

| PoorBunny explică (pentru AlexDFY):

Este facut de tine cel de 2300 lei sau de PC GARAGE?

| AlexDFY a răspuns (pentru PoorBunny):

Piesele sunt alese de mine, sunt compatibile, in partea de jos, dreapta, poti sa le dai mesaj celor de la pc garage, si sa ii intrebi daca wishlistul meu este bun, sau, poti sa le spui lor bugetul tau, iti vor pune mai multe intrebari, si o sa iti faca un pc, dar te asigur ca va fi extrem de asemanator cu al meu, daca nu chiar la fel happy.Am i3-ul, nu recomand sa cumperi sub el, si iti recomand cel mai mult sa investesti in placa video.Dar uite, tu poti folosii carcasa pe care o ai la pc ul asta, poate si hard ul daca nu este prea vechi, chiar si sursa, daca are 6 protectii, si la fel, nu e prea veche.Deci economisesti 3-4 milioane daca salvezi piesele astea.Bafta.