| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor.Ce jocuri ar putea sa mearga pe configuratia calculatorului meu.
procesor pentium 3, 20ghz
windows 7 64biti
placa video 2 gb 128 biti
ram 8gb
hard disk 1000gb+ssd 60gb (Tin sa mentionez eu nu ma laud!)
1.Nu conteaza ca suporta la grafica low, mediu, higt sau ultra nu conteaza important este sa-l joc va rog frumos daca se poate sa-mi dati toate jocurile care le stiti ca le suporta si daca mai sunt cateva jocuri noi aparute si daca sunt faine care sunt depasite de sitoatie si imi merge in reluare atuni sa mi le dati si pe alea ca in cazul asta dezactivez temele vizuale ale calculatorului si a sa mearga.
2.Si sunt curios daca a sa-mi mearga jocul grand theft auto V (gta 5).
Va rog eu mult daca se poate sa primesc un raspuns cat mai rapid la aceste 2 intrebari.
Va multumesc.

4 răspunsuri:
| Dragos4SAD a răspuns:

Da-ne exact modelul procesorului si al placii video.Si stai linistit ca un hard disc de 1TB si un SSD de 60gb are mai tot omul in zilele noastre, nu e ceva cu care sa ne laudam

| catalin542000 a răspuns (pentru Dragos4SAD):

Salut.procesorul meu este un INTEL PENTIUM CPU G3420 3,20GHZ/3,20GHZ si opereaza pe 32biti si 64biti. Sper ca te-am aajutat cu modelul procesorului ca sa-mi gasesti un raspuns la cele 2 intrebari de mai sus si te rog daca sunt cateva jocuri care sunt faine(scuze pentru exprimare) dar merg in reluare atunci sa mi le dai si pe alea ca peste un an-doi mam gandat sa-mi iau in procesor i3 sau i5 daca nu te ajuta modelul procesorului atunci intreaba-ma si am sa-l caut pe net un link. SPER SA-MI DAI UN RASPUNS CAT MAI CORECT SI RAPID.PENTRU RASPUNS DAU FundaVOT GARANTAT.

| catalin542000 a răspuns (pentru Dragos4SAD):

Salut.Mai scriu odata ca nu sunt sigur daca ai primit raspunsul procesorul meu este pentium CPU G3420 3,20GHZ SISTEM DE OPERARE 32/64 BITI SI 2 NUCLEE.

| catalin542000 a răspuns (pentru Dragos4SAD):

Te deranjez din nou asta este procesorul:http://www.emag.ro/......DZRWXBBBM/