| Zvoristeanu_Cosmin_1986 a întrebat:

Salut, vreau sa îmi iau un laptop pe la vreo 11 12 milioane. Întrebarea mea este, pe un laptop la acest buget redus ași putea juca metin2 de exemplu fără lag pe mai multe cliente? Sau alte jocuri gen fifa 14 15, cs go? În principal mă interesează dacă poate rula metinul fără lag, dau funda ok

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Http://l.profitshare.ro/l/3772976 Cel mai optim, desi ti-as recomanda un procesor macar generatia 6, asta inseamna buget si mai mult. Totusi o sa iti duca jocurile respective foarte bine. Utilizeaza VCUHU9KS pentru reducere daca vrei.

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ca sa-ti iei un laptop sa joc "fara lag" (ce inseamna fara lag? 60 fps? mai mult? mai putin?) ai nevoie de un procesor bun si cel mai bine o placa video dedicata. Poti sa-ti ridici bugetul sau e maximul ce ti-l poti permite?

| Zvoristeanu_Cosmin_1986 explică (pentru CM7YRE):

Acum pot da maxim 15 milioane, am văzut multe cu i3 4g ram și mă gândesc ca pe un i3 mi-ar merge fără probleme

| CM7YRE a răspuns (pentru Zvoristeanu_Cosmin_1986):

Http://l.profitshare.ro/l/3772976 Cel mai optim, desi ti-as recomanda un procesor macar generatia 6, asta inseamna buget si mai mult. Totusi o sa iti duca jocurile respective foarte bine. Utilizeaza VCUHU9KS pentru reducere daca vrei.

| Bondarel99 a răspuns:

Am umblat eu pe un laptop Asus la 1100 lei si abia se deschidea chrom-ul. Daca vrei sa te joci cu banii astia mai bine intra pe olx si iti iei unul second foarte bun.

| RăzvanSTO a răspuns:

Cauta-ti un laptop care sa aiba placa video dedicata, macar de 2gb

| Ioana190 a răspuns:

Da, de exemplu eu am laptop la 10 mil si ceva si nu imi produce lag cand ma joc Metin2, FIFA, CS GO si altele. Sper ca te-am ajutat. O zi buna.

| Ioana190 a răspuns:

Da, de exemplu, eu am laptop de 10 mil si ceva si ruleaza perfect, fara lag FIFA, Metin2 si multe alte jocuri. Sper ca te-am ajutat.