| voxis12 a întrebat:

Vreau să-mi achiziționez o unitate tip server pentru a-mi hosta proprile servere de metin2, csgo, etc. Vreau să o folosesc acasă și am următoarele întrebări :
- Ce sistem de operare ar trebui să folosesc ca să aibă abilitățile unui server? ( ex. împărțirea nucleelor, ramilor pentru un server; hostarea unui server de jocuri ca o firmă de host, etc. )
- Îl pot ține acasă?
Sunt începător și sunt bine venite și alte sfaturi, informați, etc.Mullțumesc!

2 răspunsuri:
| OneCs a răspuns:

Nu inteleg la ce te referi... daca vrei sa hostezi un server intrii pe un site de host, cumperi host si scrii datele si dai id de il ai pe aplicatia de ftp(ex: Filezilla) si nu o sa iti afecteze cu nimic pc, nu o sa foloseasca pc tau nici o resursa.

| voxis12 explică (pentru OneCs):

Nu ai citit corect.