| GigiCelMaiPeste a întrebat:

Vreau sa-mi bag Windows 10 pe PC, specs:
Procesor:AMD Mobile Sempron 3500+
RAM:2GB
Placa Video:ATI Radeon Xpress Series
Acum rulez windows 7, credeti ca va merge?

Răspuns Câştigător
| WolffBoy a răspuns:

De rulat Windows 10 dupa acele specificatii merge dar nu o sa iti mearga la fel de bine ca Windows 7, dar daca chiar vrei Windows 10 it recomand unul modificat in care nu o sa ai toate serviciile pe care Microsoft le ofera deoarece acele servicii o sa scada performanta.
Aici poti gasi unul : https://www.teamos-hkrg.com/index.php (eu de aici il am pentru ca acele servicii ma deranjau)

1 răspuns:
| alexboss2020 a răspuns:

Nu va merge windows 10 si daca o sa iti mearga o sa iti mearga greu