| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi ceva pentru gaming. Am auzit ca PS4 sau PS3 ar fi perfect pentru jocurile cele mai noi... dar nu sunt familiarizat cu joystick-ul si cu toate cele... la PS4 \ PS3 trebuie sa cumperi jocurile? adica nu ori ce joc vrei sa joci il cumperi? Nu ar fi mai bine un PC? In plus la PS trebuie sa ii cumperi si Smart TV si alte cacaturi. Ce parere aveti? Daca imi iau un pc e buna configuratia asta? Adica Merge orice joc? De exemplu merge Watch Dogs sau GTA V sau FIFA 15 (cand o sa apara)

PC CONFIG :

HDD :Hard disk WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB

Procesor : Procesor AMD FX-6300 3.5GHz box

Memorie : Memorie HyperX Beast 8GB DDR3 2400MHz CL11 Dual Channel Kit

Sursa : Sursa Super Flower Atlas AT-530P12HE 530W

Placa de baza : Placa de baza Gigabyte AM1M-S2H

Placa video : Placa video Sapphire Radeon R9 270 OC Dual-X 2GB DDR5 256-bit bulk

DACA NU ESTE BUN VA ROG SA-MI FACETI VOI UNU PE "PC GARAGE" BUGETUL ESTE DE : 20.000 (20 de milioane)

2 răspunsuri:
| AlexShadow26 a răspuns:

Ma acum dep eu de ex prefer o consola in casa (nu trebuie smartTV merge si pe un *** din 2000... ) asa pot sa ma plimb in casa pot sta in pat etc... trebuie sa te gandesti vrei consola pai primul lucru trebuie sa o modezi ca sa nu stai sa dai bani pe nu stiu ce joc. 2. cumperi xbox pai vrei sa joci online sa te uiti la un film pai trebuie sa dai 38 de lei pentru xbox Live gold. sau daca cumperi un ps3 nu trebuie sa platesti dar nu ai acelasi facilitati ca pe un xbox. sunt multe de gandit vezi pentru tine ce crezi ca ar fi mai bine un pc sau o conola si daca vrei consola ce vrei de la ea sa poti sa asculti muzica in casa sau in timp ce te joci sa te uiti la un film grafica mai buna ma rog ps3 si xbox au cam acelasi dar toti zic ca xbox-ul la grafica e mai bun acum nu stiu dupa mine sunt la fel nu vad nimic diferit Bafta

| anonimguy3 a răspuns:

De cand PS3 e bun pentru jocurile noi? S-a dus vremea lu PS3 si Xbox 360 doar anul asta mai apar 2-3 jocuri pe el, de la anul adio. Pai daca vrei consola, nu iti trebuie smart tv, merge si pe un tv mai vechi. Dupa aia consolele NEXT GEN nu au fost inca modate si s-ar putea sa mai dureze pana vor fi modate. Daca vrei next gen, PS4 cea mai buna solutie. Multi gameri de console zic ca ei si-au luat consola pentru ca pe consola nu ai lag niciodata, unele exclusivitati si ca poti juca pe un tv foarte mare, imagine mai clara etc, si ca poti sta pe canapea sau fotoliu. PC pe care l-ai facut tu este perfect, te va tine 4-5 dc nu chiar 6 sau mai multi de acu incolo in jocuri. Daca nu esti familiarizat cu consolele si nu vrei sa dai bani pe jocurile de ps4, ca nu vad dc ti-ai lua un ps3 acum, pc ala e perfect.winking