| adinutuu97 a întrebat:

Salut vreau si eu niste host-urii bune de metin 2

1 răspuns:
| Punyaso a răspuns:

Atentie!:
NU RECOMAND URMATOARELE FIRME:
1. CeHost.RO (Serverele lor se misca ingrozitor de prost, si proprietarul cere bani si pentru o resetare la parola MySql, care o poti face tu singur in maxim 2 minute, deci asta denota faptul ca dl. Rares Daniel de la aceasta firma este "disperat" sa scoata bani din aceasta firma, dupa ce a plecat de la Quality-Host)
2. Quality-Host.RO (Aceeasi "mizerie" ca si CeHost)
3. Cloud-Express.Ro (serverele lor se misca foarte prost, la 150+ playeri online, o sa ai lag foarte mult iar ei o sa iti spuna sa adaugi inca 1 gb ram, pana ajungi pe la vreo 8-10 gb ram :)), apoi daca tot o sa ai lag o sa dea vina pe Server-Files, chiar daca nu ai probleme cu el, Eu asa am patit la ei... pana m-am mutat la phase-7 cu acelasi sf si mergea impecabil cu 300 online pe 4 gb ram).
Iar de unde te poţi informa singur este site-ul : Just4Metin
link: http://just4metin.ro/topicuri-sterse/caut-firma-host-t13134.html dar este necesar un cont, te poti loga cu Facebook, yahoo, google + etc. şi servere de metin, in caz ca vrei să te apuci sunt: Metin2 alaska, calliope, eth, suprem, zarkana, origins, hammer( nu stiu daca serverul hammer mai functioneaza, dar poti verifica tu ) sper că te-am ajutat şi baftă mare!