| oOAndreyOo a întrebat:

Salut,as vrea sa am un srv de metin prin host. Stiu ca host-u "gazuieste" srv.Dar,eu trebuue sa am deja srv de metin sau mi-l ofera acestia?
Explica-ti-mi cat ma bin,va rog
Si cateva host-uri bune, daca se poate

1 răspuns:
| BaiatuUSER a răspuns:

Salut nu sunt chiar asa de experimentat in metin, de fapt nici nu joc dar am hosturi multe si am avut de tot felul si pot sa te ajut.
Ca si la orice server de metin de cs ori de sa:mp de care am eu orice firma de la care cumperi iti da un asa numit host.
Hostul nu se poate chiar numi server.
Hostul gazduieste serverul daca ma intelegi.
Daca ai un host iti trebuie un gamemode sau cum ii zice la metin cu chestii pe el.Mape comenzi etc.
Altfel, cand intri pe server direct fara sa faci nici o modificare cred ca serverul nu va avea nici o comanda pe el.
Daca vrei firme bune : TakeHost, 0ping si altele cauti pe google
Funda?