| HeadShoot32 a întrebat:

Zilele astea stateam si ma plictiseam, si am simtit o pofta de un joc survival game.
Am incercat cateva jocuri, unele nu mergeau, am un PC destul de slab.
Acuma vreau sa incerc alt joc, dar sa fie un SURVIVAL GAME adevarat. Nu ma refer la panarame de jocuri de survival gen DayZ, Left4Dead 1/2, Don't Starve, un joc adevarat de survival.
Am vazut pe piata exista cateva, dar necesita un calculator care sa mearga perfect. (Rust, The Forest si altele)
Deci vreau un joc, daca se poate cu o tema de Apocalypse Zombie, care sa fie bun, jocuri din astea vad ca sunt putine, dar poate stiti voi vreo unu' (cateva ex. de jocuri bune - Project Zomboid, 7 Days to Die si altele)
Daca nu stiti jocuri de genul acesta, atunci jocuri gen Mount & Blade merg date ca exemple.
Funda!
(Categoria cea mai vizitata, scuze)

2 răspunsuri:
| Alex_Allexino_1992 a răspuns:

The forest, daca iti merge. Daca nu, The walking dead

| HeadShoot32 explică (pentru Alex_Allexino_1992):

Dupa cum ziceam, jocuri survival game adevarate, The Walking Dead nu e un survival game, e o poveste pe care tu o urmezi, dupa variantele impuse din joc.
Survival games sunt DayZ (chiar daca nu e grozav) si Project Zomboid care e super.