| Luisman a întrebat:

Salutare, Am nevoie de ajutor sa-mi recuperez parola la Steam, Sa ve explic, Steam-ul e pe Mail-ul meu, stiu cum se numeste contul de steam de pe parcurs am uitat parola. cum fac sa recuperez parola?, Numaru de telefon nu il mai am l-am pierdut, Da am mail-ul pe care am facut steam-ul..., Deci cum fac va rog sa ma ajutati dau funda.

Răspuns Câştigător
| ishallhelpyou a răspuns:

Well, vorbeste cu prietenul sa-ti dea mail-urile de la confirmarile de plata si completeaza formularul de mai sus.

2 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

Pai daca ai acces la adresa de e-mail, ar trebui sa poti sa resetezi parola intrand aici:
https://help.steampowered.com/#HelpWithLoginInfo adresa de e-mail, numele de cont sau numarul de telefon ar trebui sa fie suficiente.

Steam este destul de strict la capitolul securitatea conturilor. S-ar putea (destul de probabil) sa nu te lase doar prin e-mail si sa ceara confirmarea telefonului. In pasul urmator al paginii ar trebui sa ai optiune in care nu ai acces la telefon si o sa te redirectioneze pe link-ul de mai jos.

In link-ul de mai jos, pur si simplu iti cer o dovada ca tu esti proprietarul contului (dovezi de plata, in principal).

Ai aici o lista cu ce tip de dovezi asteapta de la tine: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5421-QTFB-3090

| Luisman explică (pentru ishallhelpyou):

Pai ce dovezi, eu am cumparat contul de la un prieten.

| ishallhelpyou a răspuns (pentru Luisman):

Well, vorbeste cu prietenul sa-ti dea mail-urile de la confirmarile de plata si completeaza formularul de mai sus.