| Stelistu_Dany_1985 a întrebat:

Salutare, am o problema cu laptopul, am un Hp pavilion, windows 10 si fiumiu s-a jucat pe taste si nu imi mai functioneaza, daca apas pe unele litere imi apar puncte, paranteze, cifre etc. Intrebarea mea este cum fac sa imi readuc tastatura laptopului la normal. Nu imi dau seama ce taste trebuie sa apas

3 răspunsuri:
| Knu a răspuns:

Numlock/scrolllock si daca nici asa nu-si revine, apasati simbolul Windows de pe tastatura (dintre Ctrl si Alt) + tasta R, in fereastra care se deschide scrieti osk si apasati enter.

| Stelistu_Dany_1985 explică (pentru Knu):

Am incercat si la fel nu imi functioneaza, daca apas cifra 1 imi da ac, daca apas cifra 2 imi da=:, *** ca nu stiu ce sa fac, functia fn si cu f(1-12) nu imi merg

| Knu a răspuns (pentru Stelistu_Dany_1985):

A varsat ceva pe el?