| Popovici_Robert_1999 a întrebat:

Salutare ...Am o problema legata la VIRTUAL BOX, CAT SI LA VIRTUAL PC...
Chestia ee ca... am incercat sa-mi fac un server de metin2, si cand saii fac setarile nu-mi apare la NETWORK : Hamachi NETWORK INTERFACE :(
Ieri imi mergea, dar astazi nu stiu ce are...
Imagine : http://oi62.tinypic.com/4l3ln8.jpg

Va rog din tot sufletul meu ajutati-ma :(

Server-ul trebuie sa fie hostat LUNI 14.04. 2014 :(
CEl care ma va ajuta va primi FUNDA + VOT + OWNER PE SERVER-UL MEU >>>

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Cand faci un server de Metin2 vezi ca la inceput:
Denumire (orice nume).
Type:BSD
Version:FreeBSD.

2 Se pare ca tu nu ai instalate driverele in calculator sau Hardul nu le recunoaste.
-Dezistalezi Hamachi (si il instalezi din nou).
-Start=Control Panel=Add Harware.
Iti Apare la inceput ceva dai Next dupa aceea Yes.

Si trebuie sa gasesti acolo hamachi (dupa ce ai gasit dai Next si Finish).

3 Un lucru pe host sunt 2 lucruri:
-Host VDS
-Host Dedicat

4 Mult Succes cu servarul (am uitat daca nu apare nici un nume la Newtork la ambele masini virtuale). Cateodata mai este vorba si de un virus sau o problema de system! Mai curata si tu systemul.
Virtualbox are propriul network poti sa te convingi singur si din Start=Control Panel=Network Connection.

| Popovici_Robert_1999 explică (pentru DragomirMihail2020):

Imi poti da ID tau de Mess ( Y! M )?

| Popovici_Robert_1999 explică (pentru DragomirMihail2020):

Imi poti da id tau de mess?

| Popovici_Robert_1999 explică (pentru DragomirMihail2020):

Frate am facut cum mi-ai spus tu, dar tot nu merge, nu stiu ce are te rog ajuta-ma crying

5 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Nu dau ca o sa am full dupa aceea la mess s-a intamplat odata nu vreau sa repet acest lucru.(Poti trimite un mesaj privat cu email tau).

Daca ai facut tot ce am zis inseamna ca este un virus in systemul tau de operare.
1 Faci o curatare prin tot systemul tau.
Cu antivirusul, programe, etc.
2 Nu stiu daca la Manager iti da din prima asa ca:
My computer (click dreapta)=Manage.
System Tools=Devices Manager.

3 Network Adapters:
Trebuie sa apara asa:
Hamachi adaptor interface...
Realtek PCIe....adaptor (placa de baza unde ai tu internet).
-Troubleshoot (sa vezi ce problema are)
-Driver=Update Driver.
-General=Use this Devices (enagle).

Ca sa iti mearga netul.
Oricum aceasta problema este rar intalnita si apare prin:
-Virus
-Probleme cu System de operare Windows
-Probleme cu softurile (mai apare erori in tot driverul care il ai instalat acel soft C, D, E, F, etc).

Multumesc pentru Funda.

| Popovici_Robert_1999 explică (pentru DragomirMihail2020):

ID meu de Y! M ( MESS ) este : suport.master@yahoo.com
ID meu de skype este : gamerss2013
Adaugama...