| ILIoN a întrebat:

Salutare. Am si eu un laptop Acer Aspire care imi face probleme. A functionat ok pana intr-o zi cand a aparut BLUE SCREEN MEMORY MANAGEMENT. Si isi dadea restart mereu si mereu.
Apoi la cateva zile, mesajul s-a schimbat in BLUE SCREEN EXCEPTION NOT HANDLED. Nu intra in safe mode, nu mergea recovery, nici revenirea la o versiune anterioara a Windowsului.
Am cumparat USB Windows 10 PRO, dar nu vrea sa l instaleze. Am intrat in BIOS si il vede, dar nu face nimic. Cand ii dai SAVE AND EXIT, laptopul se incarca si iar incarca, pana la un moment dat cand spune NO BOOTABLE DEVICE.
Mentionez ca nu am posibilitatea sa schimb intre UEFI si Legacy( doar intre Standard si Custom).
Help! I`m newbie in asta. Cum pot sa fac laptopul sa functioneze? Ca acum apare doar logo -ul Acer si se incarca la infinit.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dă-i o revenire la setările de fabrică in bios/uefi sau ce are

| NumănumescBrBr a răspuns:

Vezi dacă are vreo problemă la hardware sau RAM.