| coexp817 a întrebat:

Salutare. Care este temperature normal la care trebuie sa stea procesorul, si care este temperatura maxima?
Eu am procesorul AMD Athlon II X4 750K Black Edition 3. 40GHz, si astazi dupa ce m-am jucat vreo 40 min am observant ca procesorul ajunsese la 61 grade.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Depinde de la caz la caz. La tine 61 la un X4 BE e foarte bine.

| Andrei7520152 a răspuns:

80-90 de grade.

La fel pentru placa video si HDD.

| razvan2162 a răspuns:

Stai linistit...la un procesor, placa video performante 110 grade e ok deci nu-ti fa probleme si cand procesorul sau placavideo ating temperatura maxima se stinge pc-ul si lumineaza intermitent LED-ul de on/stand by