| Huiu_Cati_1990 a întrebat:

Cum pot sa joc cu un prieten de al meu pe minecraft dar sa nu fie cumparat adica nu am joc original si nici cont nu am? nici el nu are si vrem sa jucam decat noi 2 pe minecraft!

2 răspunsuri:
| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Eu recomand Hamachi pentru conectiunile stabile si pentru ca e usor de folosit: https://secure.logmein.com/products/hamachi/download.aspx
Acolo bifezi Conditile de utilizare de jos si descarti "Unmanaged mode"

Dupa ce amandoi ati instalat progamul unul dintre voi va intra in el va da pe Network apoi pe Create a new network
Acolo pui un nume si o parola apoi dai clic "create". Toti cei care vor sa vina vor trebui sa dea clic tot la Network si apoi la "Join a existing network"unde vor complete cu numele si parola pe care a pus-o pe canalul creat.

Odata ce sunteti toti in acelasi canal va trebui ca unul dintre voi sa deschida jocul si sa intre il single la lumea care o vrea. Apoi apesi Esc si Open to LAN cu ceva setari pentru joc.Cand dai clic pe Open vei primi niste numere numite si port.
Prieteni se vor conecta asa:
Iau ip-ul celui cu lumea deschisa in lan selectandul pe Hamachi si dand clic stanga pe numele lui.Acolo dai copy adess si premesti ceva de genu: 25.89.120.238
Ip-ul final pentru direct connect va fi asa :Ip-ul copiat de pe Hamachi(doua pucte fara spatiu)portul dat de minecraft in urma deschideri in Lan
Ex: 25.89.120.238:5368
Succes!