| IonutPutinica a întrebat:

Salutare lume, doresc sa achizitionez sistemul
http://www.altex.ro/......tlefield-4

Vreau sa stiu, daca ii mai adaug 4GB de RAM,o sa pot rula decent urmatoarele jocuri:Battlefield 4, Cod Ghosts,The Witcher 3, Watch Dogs, TitanFall (2 din jocuri nu sunt inca lansate,dar dati-va cu parerea, dupa cerintele de sistem de pe game-debate)
Merita achizita?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Nu, nu doresti. Garantia e in bataie de joc, placa de baza e un rebut cules de prin vreun depozit (nu are nici macar SATA 3), sursa e chinezaria care vine cu carcasa... BF4 bonus se dadea cu placile video cu ceva vreme in urma, probabil prinzi si acuma.
Nu, Myria, niciodata.

| IonutPutinica explică (pentru KodrutZ):

Pai si cu ce o sa ma incurce placa de baza la gaming?

| KodrutZ a răspuns (pentru IonutPutinica):

O sa te incurce ca e un jeg, cu asta te incurca. Hard sata 3 conectat pe sata 2 > mai lent decit ar trebui. Nici nu vreau sa ma gindesc ce junghi de placa baga astia fara nici o optiune de overclock, eventual o panarama cu condensatori electrolitici in loc de solizi. Mai pluseaza cu 3-400 RON cel putin si iti faci din componente un sistem tzutz, plus ca o sa ai garantie de 3-5 ani la cam toate componentele. Voila - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/855003/

| IonutPutinica explică (pentru KodrutZ):

Bugetul maxim e de 1600, poti sa-mi faci un wishlist pentru bugetul asta?

| KodrutZ a răspuns (pentru IonutPutinica):

Lasa porcariile. Pui G3220 ca procesor la sistemul ala de 1800 si gata.

8 răspunsuri:
| TheCostumeCat a răspuns:

Nu! De acord cu KodrutZ! Placa de baza slaba, AsRock sau nimic (dupa parera mea)Placa Video Ok, procesorul AMD nu e decat pentru gaming mai bine alege Intel la Sursa nu ma bag!

| Evolver a răspuns:

Salut, recomand sistemul de mai jos procesor quad core 8 gb ram si video dedicat de 2 GB

http://www.flanco.ro/......eedos.html

| KodrutZ a răspuns (pentru Evolver):

Dedicat pe ma-sa in %^$! De ce te bagi daca nu ai habar? Serios, DE CE TE BAGI? 8570 e video integrat in procesor, desteptule!