| WhiskeyFaraNume a întrebat:

Salutare lume, Salutare TPU!
Vin iarasi...stiu!
Vin cu o problema legata de Maincraft (MineCraft)
am un servar (server) de maincraft (minecraft) bukkit cu cateva pluginuri pă (pe) el, anume
KitPlugin
PrecisousStones
PluginTools
PowerTool
WorldEdit
Treaba e ca am o problema cu pluginul PrecisousStones!
Mi-am facut frumusel o casa BlaBlaBla si pun la intrare 2 dovleci...din aia cu luminita in ei!
Nu mi-a placut cum arata si i-am scos...sters...distrus? dar peste cateva secunde se AUTOREGENERAZA
Ce sa fac?!
Am incercat si urmatorul lucru
Am inchis servărul (serverul)
Am mutat pluginul pe desktop
Am pornit servărul (serverul)
Am distrus dovlecii
Am inchis servărul (serverul)
Am bagat iar plugin
Am deschis servărul (serverul)
si tot erau acolo!
Plss help me!
P.S. FUNDA
P.P.S. Am scris asa (servăr, maincraft) ca sa arat in ce directie s-au dus copii cu gramatica de la calculator in zilele de azi! TREZITIVAAAA!

2 răspunsuri:
| Seraphh a răspuns:

În primul rând nu te lua de gramatica celorlalți în momentul în care scrii "trezițivă", corect e "treziți-vă".

În al doilea rând, încearcă să îți dai op, poate ești în spawn point și nu ai voie să distrugi nimic.

| WhiskeyFaraNume explică (pentru Seraphh):

Deci
1.trezitiva,am probleme cu tastatura! e setata pe RO Standard! si in loc de liniuta am ț
2.an op
3.e casa facuta de mine
4.e casa facuta departe de spawn
5.am mai incercat sa pun si in alta parte si nu ma lasa
in plus eu am facut serverul si am voie sa distrug in zona de spawn