| Șimon_Marius_1989 a întrebat:

Am cumpărat un domeniu.ro de la RoTLD Romania şi hosting de la Godaddy, pachetul Deluxe. Problema este că nu reuşesc sub nici o formă să fac legatura între hosting şi domeniu.

Vă rog puteţi să mă ajutaţi, orice sfat e binevenit! Vă mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| Herman_Alexandru_1981 a răspuns:

Ai reusit Marius? Am exact, dar exact aceeasi problema si chiar as vrea sa aud o poveste de succes de la cineva...

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Hosting de la GoDaddy? Mare greseala... cere banii inapoi repejor daca mai poti.
In principiu trebuie' sa faci asa:
1. Setezi ns-urile cum zic aia de la godaddy. Asta o faci in adminu' de la rotld, probabil o sa fie de forma ns1.godaddy.com si ns2...
2. Configurezi domeniul in adminu' de la godaddy, bagi fisiere in el, etc
3. In vreo 24-72 de ore site-ul ar trebui sa devina vizibil

| Șimon_Marius_1989 explică (pentru KodrutZ):

Mersi mult,
In Cpanel, Linux, la Addon Domain am adaugat siteulmeu.ro, iar name serverele le-am setat in RoTLD, au trecut 72 de ore iar can accesez siteul apare o pagina de la Godaddy unde scrie ca "My site is launching soon" cu toate ca siteul ll-am instalat, nu pot sa il accesez, si nu il recunoaste. Poti sa imi dai ceva sugestii?

| KodrutZ a răspuns (pentru Șimon_Marius_1989):

Mai asteapta sau contacteaza ROTLD-ul. Sint celebri prin modul jalnic in care isi updateaza NS-urile...