| Andrei_Cosmin_1994_tbbf a întrebat:

Am o intrebare Hyper-Trayning este dual core? Am tras jocuri cu procesor dual core si mi-a mers bine dau funda

1 răspuns:
| Zangetsu a răspuns:

Parca vazusem pe undeva ca ai Pentium 4 cu HT. Am avut si eu unu din ala si am intrebat prietenii daca e Dual-Core si m-au lamurit ca nu exista pentium 4 dual-core si HT iti ofera un nucleu logic in plus care nu e asa de bun ca un nucleu fizic, dar ajuta sa mearga mai bine cand ai deschise mai multe aplicatii. Iar unele jocuri precum battlefield 3 pot fi pacalite de HT, ca acest joc cere minim un procesor dual-core ca sa fie pornit astfel iti da eroare, dar cu HT activat poti intra in joc chiar daca nu merge bine pe setari grafice mai mari de low. Totusi, un procesor dual core gen E2160 de 1.6 GHz e mai bun decat un Pentium 4 cu HT.