| Zafux a întrebat:

Salutare TPU, am o problema cu microfonul meu cel vechi. Acesta mergea pe Windows 7 perfect, dar de cand am instalat Windows 10, microfonul nu vrea sa mai mearga cum trebuie. Am installat Realtek HD Audio Manager in speranta ca acesta va merge, dar nu a mers.

Microfonul merge doar daca il lovesc sau il apas pe gatul acela de fier, dar cand vorbesc nimic nu se aude. Am incercat tot felul de chestii in "Sounds, Device Manager" si tot nimic. Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| RaduFlorentin34 a răspuns:

O fi stricat s-au facut pentru Windows 7, da se poate, dar totursi cred ca e stricat.

| Zafux explică (pentru RaduFlorentin34):

Microfonul merge, dar pur si simplu nu imi aud vocea cand vorbesc. Iar cand dau volumul la maxim se aude un... bazait sau ceva de genu.

| RaduFlorentin34 a răspuns (pentru Zafux):

Da la Volume Program asa e la XP happy si acolo ai MIC VOLUME BLANA TATI adica da la max dar o sa ti se sparga urechile el tot mere ca nu auzi tu e normal.