| SerbanSnake a întrebat:

Salutare TPU, am o problema destul de grava cu pc zic eu.Eram si eu pe un joc azi, iar cand sa se incarce harta mi s-a blocat, dupa ce din greseala am vrut sa ma ridic sa plec prin camera si l-am lovit usor cu mana miscandul putin, mi s-a parut dubios am dat un restart, iar apoi am lovit cu palma in birou de curiozitate, si surpriza la orice vibratie mai tare pc meu se blocheaza, care sa fie problema ajutor! funda desigur la cel mai bun sfat.

Răspuns Câştigător
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Salut! Durata de viata a calculatorului tau se va termina curand. Poate ca ai un pc vechi (puteai sa specifici configuratiile). Sursa s-ar putea sa fie de vina deoarece ea e cea mai sensibila.Incearca sa desfaci calculatorul si loveste incet la sursa daca se blocheaza inseamna ca e de la sursa.Mai sunt 2 cauze.Ori placa de baza este prea veche sau memoria RAM sa iti joace feste.Incearca sa lovesti sursa putin. Daca se blocheaza schimba sursa! Bft

| SerbanSnake explică (pentru S3c0ndSh0t):

Merci de raspuns,am sa incerc ce ai spus, cat despre pc nu e vechi deloc nici un an nu are, l-am facut pe bucati, iar sursa si ramu sunt luate anult acesta de curand.

1 răspuns: