| TheCoolMouseK a întrebat:

Am o problema. Eu si cu prietenul meu am incercat sa facem o lume in LAN pe minecraft 1.12. Mie mi-a dat eroarea: Connection timed out: no further information.
Cieva sa ma ajute rapid!

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Actualizeaza java sau instaleaza o versiune mai noua si intra pe un server, astepti putin pana iti apare o fereastra de la java. Selectezi amandoua casetele si dai Apply. Chestia asta trebuie repetata si pe calculatorul prietenului. Daca nu, incearca sa faci o alta lume. Este o posibilitate ca daca nu esti aproape de router sa iti dea eroare.