| Sesebi a întrebat:

Am o problema la laptop, ceva virus cred. Atunci cand umblu pe internet, la fiecare click se deschide o fila externa, in care mi se spune sa descarc ceva... Diferite lucruri nu doar o aplicatie imi spune sa o descarc. Dar daca folosesc modul incognito nu se mai deschide alta pagina. As putea folosi doar incognito dar oricum nu mi se deschid toate paginile. Am descarcat Malwarebytes si acum paginile in care mi se cerea sa descarc apar, dar nu mi se mai cere sa descarc ci imi scrie ca e o pagina periculoasa. Dar tot ma deranjeaza sa am 100 file deschise. Ati putea sa ma ajutati sa imi spuneti ce pot face?

2 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Daca Malwarebytes spune ca e periculoasa, asa este. Iesi imediat de pe acea pagina.
Dar nu e vorba si de reclame? Folosesti AdBlock?
Fa o scanare cu Dr Web CureIt. E gratis. Nu e antivirus, ci doar scaneaza si curata.

| Sesebi explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Da eu ies de pe pagina. Dar problema e ca pagina se tot redeschide la fiecare click pe care il dau.