| SkyFire a întrebat:

Salutare TPU,
Am si eu o problema... Sa va explic am bagat calculatorul in priza si se aude un bazait care este normal (presupun ca e de la cooler) ca si cum ar intra in bios si dupa incepe sa isi dea restart si nu se mai opreste.
Puteti sa imi spune-ti ce "s-a stricat" sau ce nu este in regula?
Mega-Hiper-Super-Arhi Funda!

Răspuns Câştigător
| TudyCFR a răspuns:

Am vazut si la un prieten problema asta si i-am facut un nou windows si am scapat de aceea problema.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa incerci cu un Windows nou daca apauca sa apara scrisul alb pe fundal negru. Daca nu inseamna ca o componenta e defecta. Numai cineva care se afla cu computerul in fata te poate ajuta. Trebuie schimbata fiecare componenta (placa video, memorie, etc) pentru a vedea care este defecta, trebuie masurate tensiunile, etc.