| Xavi0699 a întrebat:

Salut.Am o problema destul de grava(consider eu)cu calculatorul.In fiecare dimineata cand il deschid se aude un bazait foarte puternic de la sursa.Calculatorul se deschide normal, dar ramane problema cu bazaitul. Totusi daca dau de mai multe ori restart la pc la un moment dat se opreste din bazait dar ziua urmatoare incepe iar. Cauze? Sugestii cum pot rezolva?

4 răspunsuri:
| stefanvladvlad a răspuns:

DA
bazaitul se aude din cauza ca el e vechi
dar daca nu vrei sa iei altul
poti sa desfaci unitatea si sa sufli praful
Atentie nu pune mana!
doar sufli praful
si apoi deschide-l
Bafta!

| Xavi0699 explică:

Calculatorul nu e vechi, inca e in garantie laughing, si nu are praf deloc.

| Gabriel14vl a răspuns:

Cel mai probabil zgomotul provine de la ventilatorul din interiorul sursei. Face asa pana se aseaza, daca tot il ai in garantie, mai bine du-l la ei, daca umbli acolo pierzi garantia happy

| Xavi0699 explică (pentru Gabriel14vl):

Prea tarziu rolling on the floor, am spus faza cu garantia ca sa nu se inteleaga ca e vechi, dar nu cred ca mai e valabila.