| darkbkbk a întrebat:

Salutare TPU as dori si eu sa imi creez propriul joc gen pwi, wow, lol si nu stiu cum sa fac asa ceva ce imi trebuie. Vreau sa stiu cam ce mi-ar trebui sa pot sa fac asa ceva.

2 răspunsuri:
| Alexul99 a răspuns:

Un joc ca wow, lol necesită foarte multe resurse, oameni...
Practic trebuie să ai o echipă de oameni care te ajută cu jocul
Iți trebuie mulți designeri
Iți trebuie un engine bun pentru a face un asemenea joc.
Engine-ul unity este gratuit si poți face jocuri cu o grafică ridicată, dacă vrei poți să-l incerci dar este foarte complicat...
Trebuie să știi și informatică multă.

| CatozAkuma a răspuns:

Pai iti trebuie peste 1000 de programe. Peste 100 de programatori, peste milioane de euro si gata.winking