| SwizBlood a întrebat:

Daca imi cumpar un Procesor Intel® Pentium® Dual Core G860 SandyBridge, 3000MHz, Bus 1333, 3MB, socket 1155, Box este adevarat ca daca este dual core mi-l mareste la 6.00 GHz?
Si mai am o intrebare.
Cum imi overcloackez placa video?

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Da este adevarat acea frecventa este pentru fiecare nucleu daca procesorul are 2 nuclee atunci viteza se dubleaza
Pentru a face over clock trebuie sa faci cateva schimbari din bios dar nu te sfatuiesc sa faci over clock
Pentru a face over clock iti trebuie sursa buna placa, de baza buna
Daca nu sti si nu ai mai facut niciodata oc nu te sfatuiesc s o faci poti sa iti arzi placa video

| SwizBlood explică (pentru SouLIce):

Mersi ca m-ai ajutat.

1 răspuns: