| Sebastianjuan a întrebat:

De vreo 2 saptamani patesc urmatorul lucru: Am un Router D-Link AC 1200, 2 telefoane si 2 pc-uri. Toate conectate la el. Problema este urmatoarea: Stau pe un pc fara nici o problema, si cand il pornesc pe celalalt, pe acest pc nu imi mai merge internetul. Daca il sting pe acela, merg din nou. Am inteles ca e "Ip Conflict" Si am incercat sa-l rezolv prin 4 metode. Sa il resetez, sa il restartez de mai multe ori, sa schimb cablurile la intrarea in router si sa intru in cmd sa scriu ipconfig/release > ipconfig/flushdns > ipconfig/renew. NIMIC NU A MERS.
Putin ajutor?

1 răspuns:
| Stef98 a răspuns:

Salut Alex,
Incearca aceasta metoda, deruleaza mai jos in site. la metoda cu Control Panel.

http://www.online-tech-tips.com/computer-tips/ip-address-already-in-use/

Daca problema continua sa persiste fa un upgrade la firmware.
Multa bafta!