| dasdsad a întrebat:

Am o mare problema si anume ca nu reusesc sa intru pe router prin ip 192.168.2.1
Tipul routerului este: Belkin F5D7230-4
Am incercat nenumarate cai sa rezolv problema, precum comenziile din cmd cu ipconfig /renew si altele. Nu am buton de reset la router, l-am scos din priza, am refacut retelele, tot, dar tot nu merge. Din local area connection, internet protocol e setat pe automat si cand dau ipconfig /renew spune ca nu e setat automat straight face
Ce as putea sa fac? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| razvitzi a răspuns:

Ar trebui sa aiba buton de reset pe spate langa antena! este o gaurica cat s aincapa o scobitoare, sau incarcea sa te conectezi la 192.168.1.1 happy

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Uită-te mai atent pe spatele rooter-uli acolo unde îs mufele ethernet si vei vedea că este și butounul de resetare a acestuia.De regulă e ascuns și apăsarea lui se face cu o scobitoare, dar ar trebui să se diferențieze, chiar dacă nu scrie printr-un mic orificiu de diametru unui ac.Succes

| Gas a răspuns:

Ai incercat sa scrii localhost in loc de ip, cu cablu de retea legat la router desigur?