| Own3r a întrebat:

Deci, eu am un mouse wireless, unul din cele mai bune de la Microsoft.
Acum cateva zile a inceput deodata sa nu mai mearga:
Miscam mouse-ul dar cursorul nu se misca.Senzorul de la mouse e aprins.
Eu am windows 8 si e putin mai complicata treaba deci, ce solutie ar fi?

Multumesc anticipat big grin

2 răspunsuri:
| agentclanc21 a răspuns:

Salut. Si eu am un mouse cu wireless, dar de la Logitech. Nu cred ca este mare diferenta. Si mie mai imi face probleme, nu mai merge dar bateria este ok. Eu am windows 7 professional, dar cred ca la fel se rezolva. Eu asa fac: scot micro receiver-uol din calculator, opresc mouse-ul, bag receiver-ul la loc si pornesc mouse-ul. Daca nu va functiona, incearca sa schimbi bateria si sa faci ce am scris mai sus. In final daca totusi nu v-a functiona(sper sa functionezehappy ), daca mai este in garantie du-te sa ti-l schimbe, iar daca nu va vrea sa ti-l schimbe zicand ca "L-ai scricat tu, nu a fost asa din fabrica"(sper sa nu zica asahappy ) in ultima faza du-te cu el la service sa ti-l repare.
Sper ca te-am ajutat si bafta!
P.S.: Sper sa se repare de la bun inceputhappy

| Emi_Cucos_Artene_1992 a răspuns:

Am patit si eu acelasi lucru. s-ar putea sa fi intrat ceva in senzor sau sa fie o problema cu usb-ul.