| tdy a întrebat:

Va rog, cu un sfat dacă ma puteți ajuta în legătură cu partea de PC/Gaming, momentan detin un i7-3770, impreuna cu o placa video rx570-8GB.
Ma gândesc ca ma trage putin în joc procesorul, și placa video dar asta sa zicem ca trec cu vederea, deci as cauta un nou procesor, Care ar fi cel mai bun procesor pentru gaming nu stiu ce sa aleg Intel I7 or ceva de la AMD ryzen într-un buget de 1000-1700 de lei, ținând cont ca mai trebuie sa cumpăr și alta placa de baza pentru procesorul nou.
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Cinevacualtcineva a răspuns:

Iti recomand un ryzen 5 3600x cu o placa de baza b550 ca sa poți sa o folosești și în viitor

| tdy explică (pentru Cinevacualtcineva):

Iti sincer mulțumesc din procesor?

1 răspuns: