| Pascu_Bianca_1990 a întrebat:

Salutare tuturor jucatorilor de LOL(League of Legends)! Pe ce buton trebuie sa apas ca sa pot vorbi in timpul ataliei cu ceilalti jucatori.Am cautat la setari si nu am gasit nimic.Deci,va rog sa ma ajutati! Multumesc.

3 răspunsuri:
| Silenz a răspuns:

League of Legends nu are built-in chat ca si Dota.
Daca vrei sa vorbesti cu cineva, trebuie sa folosesti 3rd party programs cum ar fi skype sau teamspeak.

| Pascu_Bianca_1990 explică (pentru Silenz):

Unii jucatori mai vorbeau ca de exemplu soraka go top, altii mai faceau care se credeau mai tari si ziceau pe chat ca echipa e proasta si de-asta vreau sa aflu cum pot sa vorbesc ca sa pot sa le intorc vorba.In plus unii mai ziceau ca ma vor reporta fara nici un motiv si vreau sa ii intreb de ce.

| Silenz a răspuns (pentru Pascu_Bianca_1990):

Am inteles eu gresit, tu vrei sa le scrii pe chat lor, nu sa vorbesti cu ei.
Ca sa le scrii celor din echipa ta, apesi ENTER si dupa scrii ce ai de scris.
Ca sa le scrii inamicilor, apesi ENTER, tastezi "/all", apesi spatiu si dupa scrii ce ai de scris. (atentie: trebuie sa ai bifata optiunea "Show [ALL] Chat (Matched Games)" din Options > Interface > Chat )
Daca ai chef sa jucam impreuna da-mi un mesaj privat cu nick-ul tau din joc. Iti mai pot explica niste chestii.