| Mikiass a întrebat:

Vreau sa achizitionez un pc pentru gaming si dispun de 3000-3500 lei max (inclusiv monitor). Voi ce pc-uri mi-ati recomanda ( eventual din componente- de preferat procesor i7). Astept raspunsuri. (cel mai bun raspuns= multumiri + funda)

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

OK atunci. Voila - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2177286/

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

In bugetul asta arunci cu banii pe i7 fara rost. Un i5+GTX 1060 si rulezi fin orice joc. De diferenta iei lucruri care conteaza cu adevarat - monitor mai bun, sursa de calitate, 16 GB RAM, poate si un SSD. In alta ordine de idei, nu poti suplimenta bugetul pana la 4000 macar? Cu tot cu monitor e foarte putin. Ce monitor ai acum/de ce vrei sa il schimbi?

| Mikiass explică (pentru GabiDumitrescu):

Pana acum am mers pe laptop-uri, iar acum m-am decis sa trec pe calculator, deci nu am monitor ( am unul d-ala vechi cu tub laughing de la primul meu pc )

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mikiass):

Aha, ok. Deci ai nevoie de set complet de periferice.

| Mikiass explică (pentru GabiDumitrescu):

Doar monitor, tastatura, mouse... etc am.

| Mikiass explică (pentru GabiDumitrescu):

Da, imi place, cred ca o sa schimb procesorul, in rest e ok.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mikiass):

Cu ce il schimbi si mai ales DE CE? Daca ar fi sa schimbi ceva, atunci bagi un SSD+HDD sau macar un hibrid. In full HD o sa mearga orice joc bine-mersi cu setupul asta. A, da, poate ai vrea si 8 GB de memorie in plus. Ca o paranteza, un build cu i3 6300, 16 GB RAM, GTX 960 ruleaza fin in full HD cam orice arunci in el. Configuratia pe care ti-am facut-o e net superioara. Apropos, tocmai au updatat oamenii produsele. Placa de baza s-a ieftinit cu vreo 20 RON, hardul nu mai e in stoc. Cind vrei sa faci achizitia exact? Ca sa ma uit sa iti fac fix cu cele mai bune oferte in momentul respectiv.
P.S. Nu crede imbecilii care comenteaza ca i7 rupe in jocuri. Diferenta e nesemnificativa in contextul de fata. http://www.eurogamer.net/......100-review

| Guiinnmortal a răspuns:

Iti trebuie cam 4, 000 roni