| DeviLlL112 a întrebat:

Saluut!
De curand mi-am luat 2 controllere pentru a ma juca fifa 2014 cu fratele meu.
Unul dintre ele este: Myria MY7401 compatibil cu PC/PS3
Iar celalalt:Hama uRage Ess. 2 doar pentru PC
Problema la cele 2 este ca nu functioneaza analogul dreapta pentru scheme.
Ambele dintre ele au buton in mijloc (acea casuta) de unde setezi aparent modul.
Cel de PC/PS3 are jos 4 ledurii. Cand nu este apasata "casuta aceea" din mijloc cele 2 ledurii din partea staga sunt aprinse, iar celelalte 2 din partea dreapta nu sunt. O data ce am apasat pe casuta, in joc analogul din dreapt daca misc de el devine ori sut ori pasa ori centrare. Iar cand dezactivez "casuta" si se reaprind cele 2 ledurii din stanga nu merge deloc analogul dreapta.
La fel este si la cel pentru PC (adica Hama)
Intrebarea mea este:
Cum as putea sa rezolv problema, sa pot face scheme in fifa si sa mearga analogul dreapta.
P.s: Am mai avut un controler Myria si cu acela nu am avut probleme.
Va multumesc

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Incearca o calibrare din Windows.
Ce fel de sistem de operare ai?

| DeviLlL112 explică (pentru dannyel86):

XP-ul il am.
Nu stiu sincer daca e nevoie neaparat e o calibrare. Dar o sa incerc sa vad daca am rezultate. Multumesc
Alte sfaturi pe care sa le folosesc daca nu merge cu calibrarea?