| roby223 a întrebat:

Spuneti-mi niste jocuri RPG single player.Cel care imi zice cele mai multe si cele mai faine are funda

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Ce am jucat eu, restul nu garantez.
Fable the lost chapters : este un rpg hack and slash destul de bun, are o poveste ok, are niste chestii gen te casatoresti, iti cumperi case, si e chiar usor.

Skyrim: presupun ca stii despre skyrim... poti sa faci orice dar ai nevoie de niste moduri ca sa fie mai misto.

dragon age: daca nu stii de dragon age atunci nu esti gamer, sunt 3 jocuri, ultimul fiind inquisition, dar iti recomand sa incepi cu origins, best rpg of 2009
Mass effect 1-2-3
star wars knights of the old republic 1 si 2 sith lords, EPIC RPG
kingdoms of amalur reckoning e destul de bun dar dupa un timp te plictisesti
titan quest immortal throne, e gen diablo, cam greu dar are un class system interesant si e bun jocu
torchlight 1-2, tot gen diablo numai ca e cam boring
south parca the stick of truth, asta ti-l recomand doar daca iti place south parca si daca ai vazut serialu ca altfel n-are nici un haz.
the dark eye:drakensang sincer nu am jucat dar am auzit ca e bun
jade empire: e gen star wars kotor doar ca in timpul samurailor cu puteri big grin kung fu and ***
van helsing: asta l-am jucat si nu m-am lasat pana l-am terminat, e scurt dar e foarte fun, gen diablo sunt doua parti
path of exile e tot gen diablo si se joaca online si e free2play si cica e da *** la ora actuala
sacred gold daca nu ai incercat, e foarte belea si vechi dar e fain

| roby223 explică (pentru EnvyU):

Toate sunt misto.Multumusc

3 răspunsuri:
| Mefist0 a răspuns:

Fantezie:
- The Elder Scrolls V: Skyrim
- The Witcher
- Diablo
- Dark Souls

Actiune:
- Fallout: New Vegas
- Mass Effect
- Deus Ex

| Mefist0 a răspuns (pentru Mefist0):

Toate cele de mai sus sunt RPG