| sYll3nTkYYl3R a întrebat:

Stie cineva cum se instaleaza sims 3 ultimate bundle? funda+vot

1 răspuns:
| RedDx a răspuns:

1) Dezinstaleaza jocul Sims 3 sau bundle deja existent in PC tau.
2) Instaleaza Sims 3(jocul de baza, fara alte patchuri) FARA sa pui vreun crack sau patch, doar il instalezi si il lasi asa, nu deschizi jocul.
3) Instaleaza Ultimate Bundle Trebuie sa o instalezi in "C:\Program Files\Electronic Arts" sau "C:\Program Files (x86)\Electronic Arts" daca ai windows pe 64 biti.
Iar, NU instala vreun patch sau crack inca.
4) Instaleaza toate celelalte expansion-uri, ar trebui sa se instaleze fara probleme.
5) Pune crackul pentru Ultimate Bundle (Ar putea fi un installer care sa faca asta automat), pentru jocul de baza(fara patchuri/moduri) Sims 3, si pentru celelalte expansion-uri. Totusi, trebuie sa pui crackul pentru ultimul expansion aparut
6)Instaleaza celelalte iteme din shop copiind fisierele in My Documents/Electronic Arts/the sims 3/downloads iar apoi porneste launcherul ca sa se instaleze
7)Ar trebui sa poti juca sims 3 cu toate expansion-urile pack-urile si obiectele din shop fara sa fii nevoit sa downloadezi tot continutul Ultimate Boundle unul cate unul.
Succes!