| nick7856 a întrebat:

Stie cinveva un joc frumos gen FARCRY3? Dar sa mearga pe pc-ul asta:
CPU : Intel-pentium dual-core 2. 0ghz
GPU: 8500GT (819mb)
RAM: 2 GB
HDD: 300 GB

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cu flasneta aia de placa video nu joci nici primul Crysis, asa ca stai catinel. FC e joc din 2014, iar placa aia era vai de steaua ei si in 2007 cind au lansat-o.

| nick7856 explică (pentru KodrutZ):

De ce toata lumea zice ca am un pc prost cand a mers crysis? Doamne... Si auzi FC din 2014 a aparut in 2011-2012. De la o vreme ma enerveaza unii! Daca dai un raspuns da-l... Puteai sa-mi dai jocuri mai vechi din 2007-2009, macar da dadeai!

| KodrutZ a răspuns (pentru nick7856):

Daca tu zici "un joc frumos gen FARCRY3" tu la ce crezi ca ma gindesc? Nu vreau sa ma gindesc cum ti-a mers Crysis cu detaliile la minim si 15-20 fps. Poate tie ti se pare ok, insa eu nu consider ca daca rulezi ceva la mimin/medium details si cu mai putin de 30 fps se cheama ca te joci. PC-ul tau nu e prost, probabil o sa mai mearga componentele vreo 3-4-5 ani fara probleme daca nu au crapat pina acum, chestia e ca e foarte slab pentru jocurile de azi. FC3 a aparut la sfirsitul lui 2012, my bad, aici ai dreptate.

| TheCostumeCat a răspuns:

Http://www.game-debate.com/hardware/?gid=11&graphics=GeForce%208500%20GT PC-ul nu e prost e praf...O placa video care sa ruleze jocuri mai bune din punct de vedere grafic trebuie sa ia pe acest site nota 5(Cum a spus Codrut medium pe la 30 de FPS)

| nick7856 explică (pentru TheCostumeCat):

Ba da am mea nu e chiar ca acolo! Si nu e praf ca sunt altele de iti vine sa te p*** in ele. Am un prieten care nu-i merge nici minecraft.
Oricum as vrea niste jocuri pentru pc-ul meu daca se poate!

| KodrutZ a răspuns (pentru TheCostumeCat):

Notele astora sint idioate. GTX 750 Ti-ul standard are 9 cica, deci EVGA SC-ul meu ar trebui sa aiba vreo 9, 5. In cazul asta, cum ramine cu placile de 2-3 ori mai scumpe ca a mea? laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru nick7856):

Treaba e foarte simpla - iei si cauti topuri cu cele mai bune jocuri pentru PC de dinainte de 2007 si alegi de acolo.

| TheCostumeCat a răspuns:

Intr-adevar nu sunt exacte, exacte, dar totusi sunt destul de bune pe mine de multe ori ma ajuta sa gasesc daca un joc imi mrege sau nu