| selfie a întrebat:

Stiti cum pot afla cata memorie am in calculator? Am doua calculatoare si vreau sa imi bag net si pe celalalt care e mai vechi. Cand il reformatezi iti scrie cata memorie vrei sa bagi in C si in D si daca vrei in E, F, G... Eu am doar C, nu am si D si E. Stiti cum pot afla cata memorie am fara sa il reformatez?

2 răspunsuri:
| selfie explică:

Pai nu la spatiu liber si spatiu utilizat ma refeream. Ma refer la. eu am 60GB in D 60GB in E si 30 GB in C = 150GB in total. Cand reformatezi PC iti arata acolo cata memorie ai (150GB) si cat vrei sa bagi in C, D, E. Eu nu stiu in celalalt calculator cat am pus ca eram mic atunci si am doar 3GB in C. Si doar C am. D si E nu am...

| vladucu a răspuns:

Clik dreapta - propietati -si iti arata free space adica spatiu lier si cealalt use space spatiu utilizat. Funda daca te-am ajutat.