| mariss a întrebat:

Sunt disperat, va rog cititi intrebarea si ajutati-ma =(! vreau neaparat sa joc the suffering dar nu stiu de ce nu merge. am avut win xp am crezut ca e de la el, l-am schimbat acum am 7. am crezut ca nu bun ce am descarcat am descarcat altceva si tot eroarea asta afurisita da 'An error occurred while tying to initialize the display.Please check that your video drive are installed properly and then go to the Engine Options dialog to select a valide display mod. va rog va implor, dau funda la sigur + vot

3 răspunsuri:
| Battlefielder99 a răspuns:

Salut! Eroarea asta iti spune ca nu ai instalate driverele pentru placa video. Daca nu mai ai CD ul care a venit cu computerul poti sa le iei de pe net. Daca nu stii ce placa video ai da la Control Panel-Hardware and Sound-Device Manager-Display Adapters si o sa scrie ce placa video ai. Dupa asta scrii pe google numele ei si iti iei driverele. Daca mai ai nevoie de ceva nu ezita sa ma intrebi. Bafta! happy

| mariss explică (pentru Battlefielder99):

Am drivere, ma mai joc si metin da nu e de la ele!

| Battlefielder99 a răspuns (pentru mariss):

Hmmm, am cautat un pic pe net si se pare ca este o problema destul de frecventa cu eroarea asta la joc. Uite unele sugestii pe care le am gasit:
-porneste jocul cu drepturi de administrator (run as administrator);
-schimba rezolutia ecranului la 1024x768 sau 800x600;
-updateaza jocul cu Patch 1.1;
-uitate in folderul jocului dupa un fisier cu extensia *.ini, deschide o si daca contine rezolutia jocului schimb o la 640x480;
-vezi daca jocul se poate porni de pe o pictograma numita Launcer din folderul jocului si daca iti arata optiunile video inainte de a intra in joc si schimba rezolutia la cea mai mica.
Alta idei nu mai am sad. Bafta! happy