| j1NNNx a întrebat:

Tocmai ce mi-am refacut windowsul si nu stiu ce model de nVIDIA sa iau de aici, pentru a citi calculatorul placa video pe jocuri.
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
Am incercat mai multe modele, dar mi-a dat eroare la toate. Cine imi poate zice unde ma pot uita sau ce model sa iau? :)

6 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Ce placa video ai? Daca nu stii, click pe Start si scrie la search programs and files "dxdiag" fara ghilimele si dai ENTER. Apoi mergi la display si la NUME ar trebui sa scrie numele placii video, daca nu-ti dai seama care e arata-mi un print.

| j1NNNx explică (pentru Ineys):

Ai skype? Nu gasesc. iti pot da partajare si s-o rezolvam happy

| Ineys a răspuns (pentru j1NNNx):

Da. lasa-mi skype-ul aici sau pe privat.

| TechGuyTpu a răspuns:

Mai simplu instaleaza java si apasa Graphic Driver, iti va cauta automat driverul pentru placa ta respectiva

| j1NNNx explică (pentru TechGuyTpu):

Nu gasesc nicaeri in Java "Graphic Driver" happy

| TechGuyTpu a răspuns (pentru j1NNNx):

Nu pe site java, pe nVIDIA