| ken3002 a întrebat:

Un prieten are o problema la PC, mausul nu ii merge si-a schimbat si mausul, dar nu s-a schimbat nimic. ce poate sa faca,

3 răspunsuri:
| TheAnswerMan a răspuns:

Depinde de ce windows ai.
Sistemul poate nu il recunoaste.
Incearca sa gasesti un windows bun, sa nu fie CD zgariat ca zgarieturile alea pot fi fatale la un windows.
Daca acul ajunge la zgarieturi el sare si o componenta din windows s-a dus.Incearca sa-ti schimbi windowsul dar atentie:
FARA ZGARIETURI!
Mi s-a intamplat si mie.
Sper ca te-am ajutat.happy

| TheAnswerMan a răspuns:

Verifica daca e zgariat CD-ul.Si eu am windows XP.
Inainte aveam windows 7 cu zgarieturi apoi un windows XP cu zgarieturi si nu mil recunostea, asa ca am chemat pe cineva care are windows XP care nu e zgariat si l-am instalat, apoi a mers.