| Adevarat15 a întrebat:

Va rog careva ce se stie cu pc-ul am o problema recent am cumparat un cp de gaming performant dar cand incerc sa instalezi windows xp da eroarea Blue Screen

Ce e de facut?

Dau FUNDA!

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Daca zici ca este pc de gaming performant, inseamna ca are si componente last generation pe el nu? Ce, tu nu stiai ca xp acum mai nou nu merge pe sisteme noi? Adica ma refer ca windows-ul nu mai suporta driverii, etc. De ce mama naibii nu-ti instalezi windows 7/8/8.1 pe sistemul acela ''performant''?

| DLeonard1998 a răspuns (pentru Jipa95):

Windows 7/8/8.1 is too mainstream rolling on the floor auzi incearca si tu un win 98 laughing sa vezi ce performanta primesti

| Adevarat15 explică (pentru DLeonard1998):

Mă BOT-ule nu am avut alt windows la momentul de fața, daca na-i habar de pc/software continua-ti laba.

| YoChriss a răspuns:

Salut! Daca ai un pc performant de ce ii pui un Windows care are 12 ani? Pune-i si tu un Windows 7 Ultimate sau un Windows 8. Am un prieten care are un calculator destul de bun, si joaca GTA 3 pe el... Mai interesati-va si voi. Dupa 12 ani nu crezi ca i-a ajuns XP-ului?