| asuspc15 a întrebat:

Va rog sa-mi spuna cineva exact ca ce placa video potriveste la o sursa de 400w? Am in calculator: Processor AMD Athlon Dual Core 2x 2.66 GHz, 4GB ram, HDD 320 GB. Si as vrea sa mai bag in ea o placa video mai puternica ca asta care o am este de 512MB nVidia Geforce 8800 GT.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Nu cumva ai mai pus intrebarea asta de xshpe ori? Buba e procesorul, nu placa video. Bine, e si aia depasita, dar o sa vezi ce spor imens de performanta ai daca treci de exemplu la un i3 sau un AMD FX-4300, nici nu aduc in discutie proace mai scumpe. Depinde de sursa daca e prastie sau e sursa ca lumea de 400... si mai depinde si ce buget ai. happy